Fabrička Navigacija DVD 800, Opel Astra J

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
Fabrička Navigacija DVD 800, Opel Astra J

Pitaću u ovoj temi kolege koje imaju mnogo više iskustva od mene: @Bocky72, @Dubioza Kolektiv , @toda81, @pera.simic... Možda će neko umeti da posavetuje našeg kolegu kome je ovo potrebno. Radi se o multimediji DVD 800 u automobilu Opel Astra J, 2010. god. Multimedija ima navigaciju, potreban je apdejt mapa. Ali nema DVD disk... Na netu sam našao:


Pronašao sam besplatan fajl za kreiranje potrebnog DVD, piše da se može skinuti torrent file za DVD 800 Free (besplatno)

Preporučio sam program za skidanje torrent sadržaja Tixati. To je najjednostavniji i istovremeno najsigurniji program. Koristim ga odavno i nije bilo nikakvih problema niti preuzimanja sadržaja koji mogu da oštete računar. Ovo je verzija za Windows 10, 64 bit

Tixati.com - Download Windows 64-bit Version

Ostaje da se preuzeti sadržaj upiše na DVD disk sa BURN programom, nekim od Burn softvera, recimo, NERO (ako se ne varam, davno sam koristio). Preporučio sam ovo:


Sa dobijeni Utility DVD diskom, sa najnovijim mapama, bi trebalo odradi apdejt. Nije sigurno da je baš jednostavno, ali za onog ko je koristio torrent sadržaj mislim da neće biti problema.

Da li sam nešto zaboravio ili pogrešio u razmišljanju. Ipak nikada ovako nešto nisam radio...
Ovo može biti korisno svima, pa da se malo angažujemo, naravno, ko ima vremena i volje...
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.658
Tvom prijatelju sam odgovorio na drugom Forumu.

Razmišljanje ti je dobro, ali džabe.
Ukratko - nikakva nauka iskopirati njihov disk, sam sadržaj nije ni najmanje zaštićen. Ali nema svrhe..
Naime, sam originalni dvd ima hologram na sebi. Uređaj čita najpre taj hologram pa tek onda sadržaj. Tako da nikakve kopije ne funkcionišu.
Pojavilo se rešenje u vidu modifikovanog firmvera koji će bajpasovati alfa zaštitu. Samo što se firmver u uređaj ubacuje isključivo specijalizovanom opremom i oni koji to mogu ovu uslugu naplaćuju debelo. Takođe, koliko je meni poznato nema ih na našim prostorima.

Najisplativija opcija je da koristi telefon/pda, može i da kupi originallni dvd, ili malo skuplja da kupi third party aftermarket uređaj.
 
Natrag
Top