Postoji li sansa?????

Učlanjen(a)
19.07.2012
Poruka
1
Pozz,nova sam na forumu pa ako sam postavila temu na pogresno mesto oprostite ovako sad da kazem sta me zanima.Imala sam mens. 03.07 (a ciklusi mi traju 28-31 dan najkasnije) i odnose sa mm naravno nezasticene od 11-18.07 da li postoji sansa da zatrudnim?Ja bi jakooo volelaaaaa
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
8
postovanje,to su ti plodni dani ili blizu.sansa uvek postoji boze zdravlja Vama i suprugu.
 
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
17
Imam isto problem s kašnjenjem.
Prošli mesec sam imala 15. Imala sam sexualni odnos pre nedelju dana, Imam osećaj u stomaku da ću dobiti, već par dana.
Iače nemam redovni ciklus..
Na početku ovog meseca sam imala malo krvarenje zbog prehlade.

Da li mi možete reći šta je? Hvala
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996
Opusti se. To pre nedelju dana je bilo u relativno bezbednom periodu, tako da je najverovatnije sve u redu, ali zbog stresa i stalnog očekivanja hoće li već jednom krenuti, ide malo teže. Probaj da se opustiš i ne razmišljaš o tome.
 
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
17
Na početku nisam ni razmišljala, a sad sam se malo uplašila. Još nije došla. Nekad mi zna kasniti dan, dva, al nikad nedelju dana..

Pošto ne znam mnogo o tome, da li npr. ako jesam trudna postoje neke tablete da se spreči? Znam za one jutro posle, ali odnos je bio u 2. nedelji januara, ne znam tačno.. Što se abortusa tiče teško da bih mogla uraditi bez znanja mojih.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996
Pazi, ako si maloletna, a imaš tako redovne menstruacije, može se reći da si srećna devojka.
I u mojim godinama (a imam ih verovatno kao tvoja mama, možda i više), otprilike jednom godišnje zna da mi zakasni tako, ali samo u stanju ekstremnog stresa, prehlade, promene klime, i sl.
Još uvek ništa ne mora da znači, znam mnogo takvih primera.

Kada mi je prvi put tako kasnila, otprilike u tvojim godinama, otišla sam kod ginekologa, i posle pregleda, vraćajući se kući, u autobusu dobila.
Moja drugarica je tako otišla i kupila test za rano utvrđivanje trudniće, a onda otišla u kupatilo da ga uradi i zaključila da je dobila.

Nemoj da paničiš. Možda je najbolje da i ti odeš u apoteku, kupiš test, pa vidiš i sama. Ako nisi trudna - smirićeš se i doći će sama od sebe. Ako jesi, onda ćeš razmišljati šta dalje, ali ćeš bar znati o čemu se radi.

Na pilule i ne pomišljaj. Prošlo je dosta vremena, a i ta tzv. "pilula za dan posle" je bukvalno samo za "dan posle", i ne sme se koristiti često. Mislim da je maksimum dva puta godišnje.
Ako jesi trudna (ne daj Bože), a maloletna si, možeš da abortiraš samo uz pristanak roditelja. Ni slučajno ne pomišljaj na ilegalne "ordinacije", jer tako možeš glavu da izgubiš.

Prema tome, u apoteku, pa raščisti o čemu se radi. Apotekari će ti preporučiti šta je najpouzdanije.

Srećno!
 
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
17
Hvala Vam puno. Nisam maloletna. Žena u apoteci mi je rekla da verovatno su u pitanju hormoni, da će mi možda kasniti 3 nedelje. Videću sutra. Veoma se nadam da nisam i da će ubrzo doći..
 
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
17
Da Vam kažem rezultate:

Uradila sam test jutros, al nisam u urinu držala 15 sek., nego malo manje, čim sam stavila u čašicu za par sek. se pojavila samo 1 boja.. Sad mi je lakše..yes3
Hvala Vam puno na pomoći.. :give_r:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.996
Nema na čemu, zato i radim ovaj posao.
E baš mi je drago. Sad, kad ti je laknulo, dobićeš već možda danas ili sutra.
A u budućnosti, uživaj, ali "pametno", znaš na šta mislim. ;)
 
Natrag
Top